4 אפליקציות מומלצות לעריכת תמונות

יוני 22, 2015 / אפליקציות

כל העולם כולו….פילטר אינסטגרם אחד גדול! בימינו, ימים בו אנו מצלמים מה אנו אוכלים בכל רגע (אם אין לך חבר שעושה את זה כל הזמן – כנראה שזה אתה!) מתעדים את עצמנו בכל רגע נתון ("מה, אני לא אצטלם עם הסתוונית המצויה הנדירה הזאת? אה, זה כלנית בכלל?")  ומעלים ומשתפים תמונות באופן קבוע ברשתות חברתיות, הובינינו בוואטסאפ והודעות, ואיפה לא! כל אחד ואחת מאיתנו הפך כבר למערכת עיתון מהלכת, עם מחלקת יחסי ציבור, סטודיו ומה לא – והכל בתוך המכשיר הסלולרי שלנו.פעם, רק למפורסמים ולמלוכה היתה הזדמנות לחלוק עם כולם את רגעיהם הגדולים במגזינים ובעיתונות, היום כולנו משתפים וחולקים כל מה שמתרחש, אירוע גדול כקטן! נכון, היופי לא קובע אבל אנחנו בכל זאת תמיד רוצים להיראות במיטבנו שאנחנו משתפים את התמונות לעיני כל.

אפליקציות לעריכת תמונות

אם אתם כבר משתפים, בואו ונעשה את זה בסטייל ונשדרג לכם את סטודיו הכיס שאתם קוראים לו הסלולרי שלכם בעזרת היכרות מהירה עם האפליקציות המומלצות בעולם לעריכת תמונות. חלקן יעניקו לכם אפשרויות בסיסיות של שיפוץ, שדרוג ושיפור המראה בקלי קלות וחלק יספקו אופציות למסגרות, חיתוך תמונות, ואפקטים מיוחדים. למקצוענים ולחובבים הרציניים ביניכם, יש גם אפליקציות מתוחכמות שמחקות את הגרסאות המלאות של התוכנות האהובות עליכם.

אפשר לבחור בין אפליקציות חינמיות ובתשלום ואפליקציות חינמיות עם אופציה לרכישה ושדרוג – תשלום בתוך האפליקציה, אנחנו בחרנו דווקא להתמקד הפעם בתוכניות חינמיות שמעניקות לכם מגוון כלים ואפשרויות ללא תשלום נוסף:

  1. פיקסלר (Pixlr)

פיקסלר היא אחת מהאפליקציות המוכרות והמשומשות ביותר בעולם, המפתחים מצהירים על עצמם כאפליקציה הפופולרית ביותר בעולם! הם גם מתגאים ביותר משש מאות אפקטים שונים לשימוש מיידי. מסתבר שלא משנה כמה רע השיער שלכם יצא בתמונה, בטוח שאחד מ-600 אפקטים יסייע למלאכת השיקום, יש אפילו אופציה להלבנת השיניים והחלקת הפנים מקמטים! החוזק של פיקסלר הוא בממשק הידידותי למשתמש. בניגוד לפוטושופ שבו יש צורך ברמת כישורים או מיומנות מסוימת, בפיקסלר יש צורך במינימום הבנה וניסיון קודם בתוכנות עריכה. עם זאת, יש גרסאות למתקדמים שניתן לרכוש, אבל מדובר פה בשימוש מקצועי לצלמים, יש לפיקסלר גם גירסה ברשת, שניתן להשתמש בה בדפדפן הרגיל במחשב ובטאבלטים. ה-2013, מגזין TIME הגדיר את פיקלסר כאחד מ-50 האפליקציות המשפיעות ברשת ומאז האתר והאפליקציה רק צברו תאוצה, התחדדו והשתפרו בביצועים, ואנחנו – נהנים, עורכים ומשתפים! אפליקציה מומלצת במיוחד!

  1. לנסיקל (Lensical)

אפליקציה מיוחדת משום שהעריכה בה ובעזרתה מתחיל כבר בשלב הצילום, כשמה כן היא, משמעות הלינה LENS היא עדשות ולכן כבר בשלב הצילום אתם יכולים לערוך את העדשה עצמה ולשנות לפי הגדרות האור והמקום שאתם חפצים בהם ואחר כך ליהנות מאפקטים מקסימים איתם ניתן לצייר על התמונה, לחתוך ולערוך את הצבע, התאורה וכל האופציות הבסיסיות שהייתם מצפים מהם מאפליקציה תמונות שאתם יכולים לסמוך עליה. החסרון היחיד הוא שהאפליקציה פתוחה רק למשתמשי אייפון ואייפאד בינתיים. הייחוד של האפליקציה היא הנוחות ואיכות השימוש במסכים רחבים, השימוש בג'סטרס (תנועות יד) לפקודות מהירות ואפקטים מיוחדים לעיצוב ושינוי תווי הפנים.

  1. פוטומניה (PhotoMania)

אפליקציה חינמית ועוצמתית לעריכת תמונות המאפשרת גם להוסיף אפקטים רבים. מדובר באחת האפליקציות הפופולאריות בעולם לעריכת תמונות, עם מעל 40 מליון משתמשים בעולם. התחילה כאפליקציה לפייסבוק וזמינה להורדה גם למשתמשי אנדרואיד ואפל.

היתרונות הבולטים של האפליקציה הן האפשרויות הרבות של עריכה שהיא מאפשרת, האפקטים מרשימים וניתן לשתף את העריכות שלנו עם חברים בקלות באחת מהרשתות החברתיות המועדפות עלינו.

  1. אדובי פוטושופ אקספרס ( Adobe Photoshop Express)

איך אפשר בלי פוטושופ אקספרס, האפליקציה שמייצגת את הפוטושופ האלמותי, התוכנה שבנתה את עריכת התמונות מחדש ואיתגרה ועדיין מאתגרת את שאר המתחרים. כשאתם צריכים אפליקציה חזקה, יעילה, מהירה בלי יותר מדי אפשרויות, האפליקציה של פוטשופ היא בחירה מעולה. ממשק ידידותי ונוח, אפשרויות עריכה עדינות וכמובן פילטרים ואפקטים לשנות את מראה התמונות. אופציית האוטו-קורקט (תיקון אוטומטי) לעצלנים מבינינו – לחיצה על כפתור אחד שמזהה פגמים וצורך בשינויים – היא מוצלחת במיוחד באפליקציה, וגם היכולת לערוך בזהירות ודיוק כתמים וחלקים מסוימים מהתמונה.

בתשלום נוסף, ניתן להוסיף כמובן אפקטים ואפשרויות מתקדמות יותר ואפשר גם להתקדם לאפליקציות נוספות, בתשלום, של אדובי פוטושופ, אפליקציות המיועדות למקצוענים  כמו אדובי לייט רום (Adobe Light Room)  אפליקציה מקבילה לגרסת רשת שלה ומיועדת למשתמשים שרוצים לעבוד גם בגרסאות מובייל והאפליקציה היוקרתית שמקבילה לפוטושופ במחשב, אדובי פוטושופ טאצ' (Adobe Photoshop Touch)  אפליקציה שמאפשרת תיקונים ועריכות ברמה גבוהה עם כלים מתוחכמים מחוץ למחשב הביתי, כלי שימושי ועוצמתי לחובבים ומקצוענים שלא רוצים להתפשר על איכות או ו/עובדים בשטח ובמהירות גבוהה.

אפליקציות

היופי באפליקציות חינמיות הוא שלא צריך להתחייב, אם אפליקציה אחת פחות התאימה לכם, אתם יכולים בקלות להוריד עוד אחת ולמצוא את המתאימה והנוחה ביותר עבורכם,  זו שפונה לתכונות שאתם מחפשים בעריכה. בזכות מפתחים ומתכנתים שתמיד חושבים על רעיונות חדשים עבורנו, תמיד תוכלו ליהנות מעוד אפליקציות רעננות, הרי טבע הטכנולוגיה הוא כזה שברגע שתתרגלו לאפליקציה מסוימת, תצאנה עוד חמש אפליקציות חדשות בסגנון, עם שיפורים, חידושים ועדכונים שאולי תאהבו ותצטרכו.