4 האפליקציות הישראליות המצליחות בשנים האחרונות

אוגוסט 21, 2015 / אפליקציות

"המוח היהודי ממציא לנו פטנטים", אמר מישהו פעם. קשה מאוד לדמיין איך חיינו בעבר, ללא סיוען של האפליקציות החכמות ותודות לחברנו הישראלים החכמים והמוכשרים אנו יכולים ליהנות מאפליקציות נפלאות נוספות.

להלן ארבעת האפליקציות המוצלחות של השנים האחרונות

WAZE

אם בעבר היינו צריכים לשאול כל עובר אורח איך להגיע ממקום אחד למקום אחר, היינו מסתבכים בארץ ובחו"ל, לא מגיעים לכתובת הנכונה של הדייט, מאחרים לאירועים ומתבאסים, היום, תודות לוויז אנו נמצאים תמיד בשליטה. כבר ב- 2008 זיהתה וויז את הצורך בקבלת עדכון בנוגע לדרכים ועומסי התנועה. משתמשים שנעזרים באפליקציה על מכשיר האנדרואיד יכולים להכתיב לה את הכתובת באמצעות שילוב של המנוע הקולי ביישום של גוגל.

וויז מעדכנת את הנוסע בנוגע לפקקים, מחירים של תחנות דלק, מדווחת על הימצאותם של שוטרים, מדווחת על מכמונות מהירות, חסימת כבישים, תאונות וכו' ומאפשרת למשתמשים לשתף חברים בנוגע למיקומם (כך ניתן לחסוך את שיחות ה- "איפה את- אני פה) ועוד. אין אף אפליקציה שמצליחה להתחרות בה. האפליקציה נעזרת במנועי החיפוש השייכים לפייסבוק, גוגל ודפי זהב. המחיר- חינם (בתמורה לחשיפה לא מבוטלת לפרסומות…). כמו כן, לוייז יש מערכת פרסום מתקדמת משל עצמה, המבוססת על מיקום.

ביוני 2013, חברת הענק גוגל קנתה את וויז בסכום של מיליארד דולר, ומדובר באחד האקזיטים הגדולים בתולדות המדינה. מאז הרכישה לא נראו אמנם שינויים מרחיקי לכת באפליקציה, אבל כמו תמיד עם גוגל, כנראה שצפויות לנו הפתעות בהמשך.

ניווט ברכב

Any.DO

Any.DO אשר הושקה בשנת 2012 מאפשרת למשתמשים לנהל משימות ארגוניות, פרטיות ומשפחתיות במשותף. האפליקציה מתהדרת בממשק מינימליסטי אשר מעוצב בקפידה. באמצעות היכולת לשתף את הקבוצה במשימות, יכול כל אחד מהמשתתפים לצלם תמונות למשימה, לשנות את הדד- ליין, להוסיף תזכורות חשובות, להוסיף מיקומים, מסמכים ועוד- כל המידע החשוב מסונכרן מהענן אל המשתמשים וניתן לשלב את הפרטים עם לוח השנה. המשימות הניתנות לשיתוף אינן מוגבלות למספר משתמשים ואין הגבלה על הקבצים. המנויים לגרסת הפרימיום משלמים כ- 3 דולר לחודש או לחילופין כ- 26 דולר לשנה.

למי שצריך עזרה בניהול הזמן שלו, ארגון משימות ולו"ז – מומלץ מאד להתנסות באפליקציה.

MAGISTO

חברת מג'יסטו אשר נוסדה בשנת 2009 מציעה אפליקציה אשר מאפשרת למשתמש לצור סרטונים עלי ידי איחוד בין הסרטונים הקצרים או איחוד תמונות סטילס. בצורה זו יכול המשתמש להפוך אותם לקליפים מרשימים. כמו כן, יכול המשתמש להוסיף מוסיקת רקע. את הסרטונים יכולים המשתמשים לשתף- במרבית המקרים הם משתפים בפייסבוק, חלקם משתפים את הסרטונים גם דרך המייל. לפי הנתונים מעלים המשתמשים כ- 29 מיליון תמונות וסרטוני וידיאו קצרים בכל חודש. כמות הצפיות בסרטונים הינה 18 מיליון. המחיר-חינם.

VIBER

וויבר מאפשרת למשתמשים להעביר מסרים באופן מיידי ולבצע שיחות באמצעות רשת האינטרנט. כמו כן מאפשרת האפליקציה לשלוח תמונות, הודעות קוליות וקטעי וידיאו. האפליקציה מסתנכרנת עם האנשים הקיימים במכשיר, בצורה זו לא צריכים המשתמשים להוסיף כל אחד באופן ידני. נוסף על האפשרות לשלוח מסרים, הודעות קוליות וכו' יכולים המשתמשים להוסיף סמלים רבים- ביניהם הסימיילים האהובים. את וויבר ניתן למצוא בכ- 30 שפות וניתן להוריד אותה בחינם.

מלבד האפליקציות הללו יש כמובן עוד המון אפליקציות מעולות כחול-לבן. הראש היהודי ממציא לנו פטנטים כבר אמרנו? אין ספק כי בעתיד הקרובות אומת הסטארטאפים עוד תפתיע ותחדש עם רעיונות מדליקים ויישום מדליק לא פחות. שווה להתעדכן.

קיראו גם: