5 טיפים מקצועיים לקידום סלולרי

אוקטובר 8, 2015 / קידום ושיווק באינטרנט

כל הסקרים והמחקרים של השנים האחרונים מוכיחים שיותר ויותר אנשים גולשים דרך הסלולר. בישראל המספרים מגיעים למעלה מחמישים אחוז, כאשר ישנן מדינות שמדובר על אחוזים הרבה יותר גבוהים.אין זה מפתיע לאור העובדה שלהבדיל מהמחשב הרגיל, נייח או נייד, הסלולר נמצא איתנו בכל מקום ובזכות מכשירי הסמארטפון אנחנו יכולים להתחבר בקלות לאינטרנט ולגלוש לכל אתר שאנחנו רוצים. הנתונים גם לא מפתיעים לאור הגידול במספר הסמארטפונים (למעלה משמונים אחוז מהישראלים מחזיקים לפחות סמאטרפון אחד) ולאור העובדה שאנחנו יכולים לבצע שורה של פעולות דרך האינטרנט בסלולר, בכל עת ובכל מקום. אם עדיין לא התאמתם את האתר שלכם למובייל, בהחלט הגיע הזמן לעשות זאת.

הנתונים והמספרים מלמדים אותנו על החשיבות של קידום בסלולר. אם עד לפני כמה שנים כל תהליך הקידום ברשת היה מכוון אך ורק למחשבים רגילים, אזי שבשנים האחרונות חברות קידום ומקדמים עצמאיים פועלים גם במסלול של קידום בסלולר. לכך יש להוסיף את השינוי שערכה חברת גוגל בשנת 2015, כאשר קבעה שאתר אשר יותאם גם למכשירים ניידים יקבל קדימות בדירוגים במנוע החיפוש שלה וכן יצוין שהוא מותאם לנייד.

גלישה מהטאבלט

למידע נוסף בבלוג של ZOP:

ישנם מספר דברים שכל מקדם אתרים צריך לדעת על קידום בסלולר. דברים אלו יעזרו לו להפוך את האתר שהוא מקדם למוביל בסלולר ויזכה אותו בחשיפה רבה יותר. אנחנו נציג כאן 5 טיפים בסיסיים לקידום בסלולר.

טיפ ראשון – אתר רספונסיבי

זהו טיפ בסיסי אשר כל מקדם חייב לדאוג שיתבצע עוד לפני שהוא מתחיל בתהליך הקידום. הכוונה הפיכת האתר עליו הוא עובד למותאם לנייד. מדובר על אתר שברגע שנכנסים אליו דרך מכשיר נייד, לא משנה איזה, העיצוב שלו מותאם אוטומטית לגודל המסך. כך הגולש יכול לגלוש באופן חופשי ובצורה נוחה ופשוטה. בלעדי זה, לא רק שהגולש לא יוכל ולא ירצה לגלוש באתר אלא שגם גוגל לא יעזור בתהליך הקידום.

טיפ שני – תכנים מותאמים לסלולר

כפי שבאתר רגיל אנחנו מתאימים את התכנים שבו לגולש,כך גם באתר סלולרי אנחנו נתאים את התכנים לגולש בנייד. זה יבוא לידי ביטוי בשני אופנים.

ראשית, נבחר מילות ביטוי שמחפשים אותן יותר בסלולר. ניתן לבצע חיפוש של ביטויים כאלה דרך פרמטר של מובייל בכלי המילים של גוגל. חשוב גם להשתמש בביטויים חילופיים. אחת המסקנות שהתקבלו במסגרת ניתוח של הרגלי גלישה של גולשים באינטרנט סלולרי היא, שגולשים מתקשים לכתוב במקלדת סלולארית ולכן הם משתמשים בהצעות השלמה של גוגל. לכן מוטב להיעזר באותן הצעות ולקדם את אותם ביטויים.

שנית, נכתוב מאמרים ונציג תכנים אשר מותאמים לגולש שפועל בסלולר, אם מדובר באתר הזמנות של מוצרים ושירותים, נסביר כיצד גולש שנמצא בתנועה יכול להזמין שירות או מוצר, אם מדובר באתר תיירות אז נציג לגולש מקומות שנמצאים קרוב אליו.

טיפ שלישי – יצירת אתר קל

מכשירים ניידים הם לא בעלי עוצמה כמו מחשבים רגילים, ולכן אנחנו צריכים לבנות אתרים קלילים יותר. זה בא לידי ביטוי בתמונות יותר קלות, הרבה פחות תוכן, פחות אלמנטים שתופסים משקל באתר. כל דבר שיכול להקל על טעינת האתר ולהקל על הגולש.

טיפ רביעי –  להמעיט בפרסומת וחלונות פופ-אפ

מאחר ומסך הסלולר הוא יותר קטן ממסך המחשב רגיל, קשה מאוד להתחיל ולסגור פרסומות וחלונות פופ-אפ, לכן מוטב להשתמש כמה שפחות בהם בשביל להקל על הגולש ולהעניק לו חווית שימוש נוחה ונעימה יותר.

טיפ חמישי – שימוש ב-GPS וטלפון

מדובר במכשיר סלולר, אפשר להשתמש בכלים שונים שנמצאים בו לטובת הגולש למשל, חיוג ישיר מהאתר באמצעות לחיצה על מספר טלפון, איתור מקום דרך GPS ועוד. זה יקל על הגולש ויאפשר לו לבצע יותר פעולות דרך האתר.