איך עושים כסף בעזרת אפליקציות?

אוגוסט 15, 2015 / אפליקציות

 

שוק האפליקציות גדל מאוד במהלך השנים האחרונות וכיום הוא מכיל מגוון אפליקציות אשר עונות על צרכינו.

למשל, אם בעבר היינו מסתבכים בדרכים ולא מוצאים את היעד, הרי שהיום על ידי הפעלה פשוטה של אפליקציית "וויז" אנו יכולים לנווט בכל מקום, אפילו בחו"ל ואם בעבר היינו צריכים לצאת אל הרחוב כדי להזמין מונית (דבר אשר היה דורש מאיתנו לעמוד ולחכות במזג אוויר קיצוני מידי פעם) הרי שהיום אנו יכולים להזמין את המונית מהבית על ידי אפליקציית GET TAXI והמונית תגיע במהירות. כמובן שיש עוד מגוון דוגמאות.

אין ספק כי לאפליקציה חכמה אשר עונה על צרכי החברה יש פוטנציאל אדיר ליצירת רווחים אך יש לזכור כי לא כל האפליקציות מצליחות ולכן חייבים המפתחים לצמצם סיכונים.

יוצאים אל השוק? איך תצמצמו סיכונים?

אפליקציות רווחיות

לשלם? לא לשלם- תלוי באפליקציה

אם החלטתם לצאת אל השוק עם אפליקציה חדשה מומלץ עבורכם לשווק אותה בחינם ולגבות תשלום רק עבור שדרוגה (קיראו עוד על מודל פרימיום) אפליקציה בחינם תגרום למשתמשים רבים להתנסות והנתונים מראים כי למרות שהאפליקציה חינמית ניתן להרוויח כ- 76% על שדרוגים.

ניתן לאפשר לגולשים לשדרג את האפליקציה דרך  הגדרות " "In-App Purchase. במידה ואתם משוכנעים שמדובר על אפליקציה יוצאת דופן תוכלו לשווק אותה תמורת תשלום אך על המחיר להיות משתלם. לאחר שתקבעו את המחיר תוכלו לשווק את האפליקציה בגוגל פליי או אפסטור.

ספקו מידע על האפליקציה

כמו כן, הקפידו לספק מידע על האפליקציה, המשתמשים חייבים להבין מהם היתרונות שלה ומדוע כדאי להם להוריד אותה ולא להוריד אפליקציה אחרת. נוסף על כך, מומלץ לבקש מכמה גולשים לדרג את האפליקציה ולהוסיף לה ביקורת (ביקורת חיובית כמובן).

אפשרו לגולשים לבצע את הרכישה בקלות

מומלץ ביותר לאפשר לגולשים לרכוש את האפליקציה באמצעות יישום וכרטיס אשראי אשר נמצא בחנות האפליקציות. במידה והחלטתם שהגולשים ישלמו דרך חנות גוגל או אפל יהיה עליכם לגרום להם להכניס סיסמה של החנות וזו תשלח אליכם את ההעברה הבנקאית בניכוי עמלה של 30%.

מכרו פרסומות באפליקציה

תוכלו להרוויח כספים על ידי מכירת פרסומות- תוכלו לעשות זאת על ידי פניה למפרסמים שאתם מכירים אך גם אם אינם מכירים מפרסמים תוכלו לעשות זאת. כמו כן, תוכלו להטמיע באפליקציה באנר. עבור כל הקלקה על פרסומת שמופיע באפליקציה תקבלו כסף, סביר להניח שלא תתעשרו מכך אך בהחלט מדובר על סכום יפה שעשוי לסייע ואף לגדול ככל שיעלה מספר המשתמשים באפליקציה.

אפשרו למשתמשים לעשות מנוי לאפליקציה

אם אתם חושבים שהאפליקציה תשרת את הגולשים למשך זמן רב, תוכלו לשווק אותה בחינם לזמן קצוב ועם סיום התקופה יוכלו הגולשים שהתמכרו לאפליקציה לבחור במנוי שמתאים להם. באמצעות המנוי תוכלו לבנות תוכנית ברורה אשר מתבססת על האפליקציה.