בניית אתר סלולרי או בניית אפליקציה?

יולי 2, 2015 / אפליקציות

רבים שואלים את עצמם מהי הדרך הטובה ביותר להשקיע את כספם על מנת להגדיל את ההכנסות והרווחים שלהם, האם כדאי להשקיע בשירותי בניית אתרי סלולארי או שמא לשכור את שירותיהם של מומחים בתחום בניית אפליקציה. במאמר זה נציג את היתרונות של כל בחירה ועל ידי כך נעזור לכם להגיע למסקנה הנכונה ביותר לכם.

לא שוכחים את המטרה העיקרית

נכון לשנת 2015 לרוב התושבים שמתגוררים בישראל יש טלפון סלולרי, למרביתם יש טלפון חכם 'סמארטפון' באמצעותו הם יכולים לגלוש באינטרנט על מנת לדלות מידע ולקנות מוצרים ושירותים שונים או להוריד אפליקציה מחנות האפליקציות במכשיר, אפליקציה ששייכת לחברה או לארגון מסוים ומאפשרת להם לפעול בחשבון שלהם או לקנות ישירות מהחברה מוצר או שירות במהירות, בקלות ובנוחות. כך או כך חשוב לקחת בחשבון שהמטרה הכי חשוב של כל עסק היא הנגשת המידע הקשור אליה בצורה החכמה ביותר לסוג העסק והאוכלוסייה שנוטה להזמין את מוצרי החברה ועל ידי כך להגדיל את ההכנסות והרווחים.

חשוב לדעת שבשנים האחרונות יש חברות שמעדיפות לא "להמר" על דרך זו או אחרת להביא בפני הגולשים את המידע ואת היצע המוצרים שיש ברשותם. אלו מחליטים לאפשר לקהל הקונים הפוטנציאלי שלהם וללקוחות הקבועים שלהם לבחור בעצמם האם הם מעדיפים לגלוש באתר סלולרי או שמא הם מעוניינים להוריד את האפליקציה של החברה מחנות האפליקציות ולהשתמש בה לביצוע הפעולות. אם התקציב שלכם מצומצם או שאתם מעוניינים להתחיל עם אפשרות אחת, המשיכו לקרוא מאמר זה.

אתר סלולרי או אפליקציה

בניית אתר סלולרי

כאן מדובר על אתר אינטרנט שכפי שאתם מכירים אותו, רק שכאן הוא מותאם לגודל ולמאפיינים של הסמארטפונים שלכם. באתר יהיו דפי אתר, כתבות, מוצרים ושירותים שזמינים ברשת. קיימים גם אתרים סלולריים מתקדמים הדומים במבנה שלהם לאפליקציה, כמו למשל האתר הסלולרי של פייסבוק.

בדומה לאתרי אינטרנט רגילים גם כאן תוכלו לבחור האם אתם מעוניינים באתר שימתג אתכם תדמיתית, באתר שהוא למעשה חנות אונליין (וירטואלית) או כל סוג אחר של אתר. איש המקצוע שאחראי על בניית אתר סלולרי הוא אדם שהוכשר בתחום. חשוב לא לבחור בחברת בניית אתרים רגילה שאינה יכולה להוכיח שיש לה ניסיון בבנייה של אתרים סלולריים. יתרונות בניית אתר סלולרי הם:

  • חשיפה גדולה– אתר סלולרי מאפשר חשיפה גדולה יותר של המוצרים, השירותים וכל מה שמעודכן במסגרת אינפורמטיבית לגבי העסק שלכם.
  • זמינות וקלות תפעול – במקרים מסוימים אתר סלולרי הוא בעצם הגרסה הרספונסיבית של האתר הרגיל ולכן נחסך הצורך ולתחזק 2 אתרים במקביל, על כל המשתמע מכך.
  • עלויות– פעמים רבות הבניה של אתר סלולרי נעשית בעלות מצומצמת יותר מהתהליך הפיתוח של האפליקציה.

בניית אפליקציה

איש המקצוע שאחראי על בניית אפליקציה או ליתר דיוק פיתוח של אפליקציה אותה ניתן להוריד מחנות האפליקציות בסמארטפון או מאתר הלקוח הוא מפתח האפליקציות. חשוב לדעת שבניגוד לאתר כאן מדובר על יישום שהותקן בסמארטפון שלכם.

אנשים רבים מעדיפים אפליקציה על אתר אינטרנט משום שניתן להוריד אותה כדרך קבע לפלאפון וקל מאוד להעלות אותה ולהשתמש בה בעת הצורך. כמו כן, במקרים מסוימים חווית המשתמש באפליקציה ייעודית הינה טובה מהרבה מהאתר הסלולרי.

  • שימוש שוטף– אם מדובר על קהל יעד של משתמשים שמתכננים להשתמש באותה אפליקציה בתדירות גבוהה ולעיתים יומיומית.
  • תקשורת אינטראקטיבית– אם אתם מעוניינים בתקשורת אינטראקטיבית עם המשתמשים שלכם (עסקים רבים מעוניינים בכך) קרוב לוודאי שבניית אפליקציה היא הצעד המתאים ביותר.
  • אפשרויות מתקדמות – בפיתוח אפליקציות יותר קל לשלב אלמנטים מסוימים בהשוואה לאתר אינטרנט סלולרי.
  • מיתוג – חברה המשקיעה בפיתוח אפליקציה נתפסת כמותג רציני יותר בעיני הצרכן.

לסיכום, טרם אתם מחליטים אם לבחור בניית אתר סלולרי או בניית אפליקציה חשוב מאוד שתיקחו בחשבון שחלק גדול מהצרכנים שלכם ייחשפו לתכנים, מוצרים ושירותיהם של העסק שלכם באמצעות הסמארטפון. מסיבה זו חשוב להפעיל את השיקולים הנכונים ולבחור בדרך "הבטוחה" ביותר לכם וזו שתבטיח לכם רווחים נאים.

קיראו גם: